בניית מודלים לעיצוב פנים

בניית מודלים לעיצוב פנים

עיצוב פנים הוא תחום התמחות המטפל בתכנון ושינוי חללים פנימיים במבנים. המקצוע התפתח מתחום האדריכלות כאשר עד המאה ה-20 היה זה מקצוע אחד. עיצוב הפנים, להבדיל מאדריכלות, עוסק בעיצוב חללים פנימיים של מבנה ובתכנונם עד אחרון הפרטים ואינו עוסק בתכנון של מבנה שלם, קונסטרוקציה או הקשרים אורבאניים כפי שעוסקת האדריכלות.

מעצב פנים לוקח את הרעיונות שלכם ובונה מהם קונספט עיצוב לכל הבית או לחדרים מסוימים, הוא מחויב לדרישות הלקוח (מקום, תקציב, פונקציה וכדומה), ויכולת הביטוי האמנותי שלו מקבלת צורה על ידי סגנונו העיצובי או פרשנותו ל"בעיית" התכנון לעומתו, האמן "החופשי" פועל במסגרת אותה הוא קובע, מתוך עניין או דחף אישי, ואיננו מחויב לתוצאה מבחינה פונקציונאלית או אסתטית.

עיצוב פנים מתייחס ראשית לאדם בתוך הסביבה הבנויה, לצרכיו הפיסים והנפשיים, בביתו, במשרד, במקום הבילוי, במרפאה, בבנק, במוזיאון ובכל מבנה או חלל אחר. צורכי האדם, בהיבט עיצוב הפנים, מתחילים בצרכים החברתיים והמשפחתיים הכללים כגון פרטיות, אירוח, וכדומה, ועד לצרכים הפיזיים הפשוטים ביותר של האדם כגון גישה נוחה לנייר הטואלט.

בראשית המאה ה-20 מעצבים החלו לתבוע שינוי יסודי באדריכלות ובעיצוב שיתאימו לעת החדשה. בתחילה, התוצאות היו נוקשות מדי וחסרות חמימות אנושית ואף עוררו התנגדות בקרב רבים, אך החשיבה הפונקציונאלית גרמה לשכלול חומרים ותהליכים תעשייתים ולשיפור ניכר באמצעות העיצוב ובצורותיו. כיום נדרשים העוסקים בתחום להתמצא בתחומים רבים הקשורים לעיצוב: חומרים, נגרות, תאורה, חשמל, ריהוט, צבע, טקסטיל וכו'.

מעצב פנים בקיא מאוד בכל סגנונות העיצוב הקיימים (תחום עיצוב פנים מחולק לסגנונות רבים ממודרני, קלאסי ועד פנג שוואי). אם אין לכם רעיון מסוים לעיצוב תוכלו לבקש רעיונות כיצד למלא את חלל הבית שלכם ולהפוך אותו למשהו אחר. חלל מעניין שישרה אווירה מסוימת בחדרים כך שתוכלו להרגיש הכי בבית שיש.

בניית מודלים לעיצוב פנים משמש ככלי עזר לתכנון המעצב. חלק מתהליך התכנון של מבנה תלת ממדי, נעזרים מעצבים  במודלים פיזיים כדי לבחון את צורת המבנה והחלל. דגם העבודה נבנה בדרך כלל מחומרים פשוטים וזולים יחסית הניתנים לבנייה מהירה ופשוטה. דגם העבודה הוא כלי משלים לארגז הכלים העיצובי הכולל סקיצות, תכניות והדמיות ממוחשבות. כיום, הפך המחשב המאפשר ליצור דגמים וירטואלים לעזר שימושי יותר על פני הדגם הפיזי.

יצרנו לא מעט מודלים עבור מעצבת פנים בצפון עבור לקוחותיה