בניית מודלים לסטודנטים

בניית מודלים לסטודנטים
רוב מוסדות הלימוד לא מלמדים כלל כיצד לבנות מודלים ועל הסטודנטים ללמוד זאת בעצמם תוך כדי התמודדות עם שלל לחצי תקופת הלימודים, בניית מודלים לסטודנטים מתאימה במיוחד לתלמידים המתחילים לימודי עיצוב ולימודי אדריכלות שנה א' או לתלמידי שנים מתקדמות
כיום, בעולם החדש שנוצר, הכפר הקטן והגלובלי, מיטשטשים מאוד הגבולות בכל הקשור לתעשייה, חומרי גלם וטכנולוגיות. הנכס החשוב ביותר ויחיד שיישאר תמיד למעצב הוא יכולת היצירתיות והחדשנות. זה מה שכולם מחפשים אותו ניצוץ של משהו שטרם ראינו, משהו בעל יכולת לרגש ולמשוך את העין, הלב והיד.

גם אם אנחנו לא מודעים לכך, אנחנו נמצאים רוב הזמן בחשיבה אוטומטית. אנחנו נוהגים ברכב בלי לחשוב על כל תנועה ותנועה שאנו עושים. אנחנו אוכלים תוך כדי צפייה בטלויזיה בלי צורך לעצור ולחלק את הזמן בין הפעילויות. החשיבה האוטומטית נוחה וטבעית לנו כי היא חוסכת לנו הרבה זמן ומייעלת את כל מה שאנחנו עושים.

חשיבה יצירתית היא חשיבה לא יעילה, כי היא בודקת דרכים חדשות להתבונן במה שאנחנו כבר מכירים. היא מקשרת בין רעיונות שלפני כן לא היו קשורים זה לזה. היא בוחנת מחדש את מה שאנחנו רגילים לקבל כמובן מאליו.
בניית מודלים לסטודנטים יכולה להיות לעזר במקום בו הרעיון היצירתי פוגש את החומר, אחד היתרונות של דגם ארכיטקטוני או עיצובי הוא היכולת לראות את המבנה או המוצר המיועד טרם הקמתו, כמו כן, בניית מודל מסייע לפתור בעיות טכניות בנושאי תכנון הבנייה ועיצוב הפנים. בניית מודל מאפשר המחשה מדויקת של המוצר, ביצוע איכותי ברמה גבוהה של דיוק ושל פירוט, והכול בהתאמה אישית ומלאה לדרישת הסטודנט.

את הדגמים ניתן לקבל בכל קנה מידה, כולל ירידה לפרטים הקטנים ביותר. ניתן לפרק כל דגם לקומות, על מנת לראות את התכנון ואת החלוקה בפועל, וכן להתרשם ממבט צד או ממבט על לפי הצורך.
סטודנטים יכולים לקבל המחשה של דגם עיצובי או ארכיטקטוני לפני תחילת הביצוע, בקנה מידה של 1:25 או 50: 1 כולל אבזור ותאורה. הטכנולוגיה כיום אף מאפשרת ליצור דגמים ממוחשבים בהדמיה תלת ממדית עד לרמה של המחשת גוף אנושי רך המסוגל לנוע ולדבר בנינו גם מודלים ללקוח עבור קורס אילוף כלבים